Технологія виробництва повітряних кульок – у цій статті пропонуємо вам познайомитись з цим процесом.
Отже, повітряні кульки виготовляють із смоли дерев, що плачуть, яка називається «латекс». Ці дерева ростуть у Бразилії, Малайзії та Мексиці. До речі, Мексика постачає свої кульки по всьому, на ринку України вони також є. Добувають латекс шляхом надрізу кори. Смолу збирають у ємності, так само як збирають сік берези. Так як латекс є природною речовиною, то він розкладається, не завдаючи при цьому шкоди навколишньому середовищу.
Для виготовлення кульок необхідно: цільові добавки, каталізатори, вода, нафта, коптильня. Після того як змішали всі добавки, латекс наливається у відкриту ємність. Спочатку форма для створення кульок занурюється у нітрат натрію. Тут на ній осідають частинки гуми, а потім після висихання поміщається в латекс. Після цього повітряні кульки проходять через систему щіток, що обертаються, потім вони потрапляють на конвеєр для того, щоб «роздмухати» кульку. Потім нітрати видаляються, завдяки промиванню гарячою водою, і поміщаються в духовку з температурою 200 градусів Фарінгейту, щоб усунути дефекти всередині і зовні кульки.
Після завершення процедури виробництва повітряні кульки дістаються із форми. На цьому цикл виробництва добіг кінця. Кульки повинні мати однакову товщину стінок та вільний отвір для надування повітрям. Потім кульки обробляються, перевіряється їх поверхневий натяг, як і перевіряють на в’язкість, обробляють крейдою, промивають.
Важливо зберігати кульки в захищеному від світла місці, оскільки це може призвести до їх деформування або склеювання. Крім того, вони можуть втратити свій блиск. Як бачите, технологія виробництва повітряних кульок досить складна.