Питання про те, скільки піднімає одна кулька є чи не найпопулярнішим. Його задають як дорослі, так і діти. Іноді жартома, а іноді серйозно. У цій статті ми хочемо трохи розібратися в цій темі і постаратися дати відповідь на це питання, що цікавить усіх.
Отже, для цього ми проведемо кілька експериментів та поділимося з вами нашими висновками та міркуваннями. Вже давно відомо, що 1 м3 гелію може підняти вагу, що дорівнює 1 кг. Об’єм газу в 40 літровому балоні становить 5,7 м3, іноді можна зустріти дані 6 м3. Але різниця в цьому випадку не дуже важлива. Висновок такий, що помістивши весь об’єм в одну кулю, вона зможе підняти майже 6 кг ваги.
Скільки грам піднімає одна гелієва кулька
Стандартні кульки мають діаметр 30 см та об’єм рівний 0,015 м3. Саме їх ми беремо за основу. Справа в тому, що цей розмір є найпопулярнішим на ринку кульок з гелієм. А також ми взяли вантаж, вага якого дорівнює 7 г. Надувши кульку і прив’язавши його до вантажу ми побачили, що кулька його піднімає. Але слід зауважити, що це було виконано одразу. З часом підйомна сила кульки буде слабшати і вона вже не зможе піднімати її. І довго чекати не доведеться, вже за пару годин кулька зменшиться в діаметрі.
Як відомо, пори латексу добре пропускають молекули гелію. Час польоту кульки становить близько доби. Для продовження цього часу можна використовувати спеціальний полімер. Завдяки йому гелієва кулька літатиме 3-7 днів. Іноді навіть довше. Але все залежить від зовнішніх умов. Тепер повернемося до підйомної сили повітряної кульки. Як далі показав досвід, у середньому потрібно закладати вагу рівну 5 г. Якась кулька підніме більше, якась менше. Тут не буде однозначності. По-перше, однаково надуті кулі не будуть, як і не будуть однаково швидко втрачатимуть в об’єму. По-друге, можуть бути якісь дефекти в самому латексі.
Тому не можна брати до уваги підйомну силу щойно надутої кульки. Так як через якийсь час кулі будуть мати набагато слабкішу підйомну силу. Виходячи з тієї ваги, яку необхідно підняти, кількість куль слід купувати із запасом. Приблизно 20-30%.
Розрахунок кількості кульок для підняття необхідної ваги
Можна піти простішим шляхом. Крім стандартних кульок існують ще кулі-гіганти. Їхній діаметр становить 90 см. Залежно від виробника їх об’єм становить 0,38-0,425 м3. Відповідно, беремо формулу
V кулі = 4/3 ⋅ π ⋅ R3
V кулі= 4/3 ⋅ 3,14 ⋅ 0,453 = 0,38 м3
Звідси ми можемо зробити висновок, що кулька діаметром 90 см зможе підняти вантаж близько 380 г. Але від цієї ваги слід відняти вагу самої кульки. Звичайно ж, практика може відрізнятись від теорії. А ще ми впевнені, що при надходженні замовлення ніхто не проводитиме математичні обчислення. Просто дутимуть кулі до моменту «поки воно не полетить». Але про запасні забувати не слід. Отже, ми постаралися дати відповідь на питання скільки піднімає одна кулька. Сподіваємось, наша стаття була корисною для вас.