Наразі більшість свят прикрашаються повітряними кульками. Різноманітність форм, кольорів та написів на кульках дозволяють дизайнерам підібрати саме ті кульки, які максимально ефектно впишуться в дизайн приміщення. Але чому здуваються повітряні кульки? Ми спробуємо розібратися у цій статті.
У хід йдуть не лише кульки з гелієм. А ще різні фігури, квіти, цифри, все те, що може бути зроблено з кульок. Таке оформлення виходить дійсно красивим та ефектним. Але, на жаль, така прикраса є недовговічною. Тому що у кульок є один істотний мінус – вони здуваються.
Спробуймо трохи розібратися, чому так відбувається. Отже, повітряні кульки надувають гелієм, який здатний підняти вгору. Справа в тому, що молекули гуми, з якої виготовлена повітряна кулька, мають структуру сітки, оскільки молекули гелію менше, ніж отвори в цій сітці, то вони поступово проходять крізь них. При надуванні кулька розширюється і її стінки стають тоншими, отже, отвори стають більшими, що сприяє швидкому проходженню молекул гелію. Відразу після надування в кульці утворюється максимальний тиск газу. Потім з часом газ випаровується і кулька опускається. Молекули повітря мають набагато більший розмір, ніж молекули гелію. Тому повітря випаровується з кульки набагато повільніше, але в даному випадку кулька буде просто лежати на підлозі.
Ще в нашій статті Ви можете дізнатися чому лопаються повітряні кульки. Сподіваємося, що тепер ви знаєте трохи більше на тему, чому здуваються повітряні кульки.