Корзина

Контакти

 

ТЕЛЕФОНИ

 

+38 (063) 506 95 45
+38 (098) 622 39 02
+38 (095) 477 81 35

Viber
Telegram

 

АДРЕСА

 

Київ,
Пр. Романа Шухевича, 24В
Самовивіз за попередньою домовленістю.

 

ГОДИНИ РОБОТИ

 

Ми працюємо

Пн-Нд 08:00-22:00

 

ДОСТАВКА

 

Від 80 грн, залежить від відстані

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ

Що таке гелій?

Що таке гелій? Гелій – це інертний газ, який не має смаку, кольору та запаху. Займає друге місце у Всесвіті за поширеністю після водню. Видобувається його з природного газу процесом низькотемпературного поділу.

Вперше гелій виявили в атмосфері Сонця в 1868 р. Завдяки дослідженням англійського астронома Лок’єра і французького астронома Жансена. Ними було відкрито яскраво-жовту лінію у спектрі Сонячної корони. Новий елемент було вирішено назвати Гелієм. Після цього жовту лінію було виявлено в спектрах земних знахідок. В основному земний гелій утворюється при радіоактивному розпаді урану-238, урану-235, торію. Гелій у земній корі накопичується повільно. Одна тонна граніту, що містить 2 г урану і 10 г торію, за мільйон років продукує всього 0,09 мг гелію – половину кубічного сантиметра. У дуже небагатьох багатих ураном і торієм мінералах вміст досить великий – кілька кубічних сантиметрів гелію на грам. Більшість мінералів з часом піддається процесам вивітрювання, перекристалізації тощо, і гелій з них йде.

Світові запаси гелію становлять 41 млрд. кубометрів. Основні постачальники – США, Росія, Алжир та Катар. У світі зараз виробляється близько 175 млн. кубометрів.

Прогнозується, що до 2030 року настане його дефіцит, який може становити до 70 млн. кубометрів.

Гелій має низьку температуру кипіння (-268,94`С), високу теплопровідність і електропровідність. Завдяки цим властивостям він знаходить широке застосування у різних галузях промисловості – в авіаційній, ракетно-космічній, електронній, атомній промисловості, медицині.

Першими у світі гелій застосували німці у 1915 р. Вони заповнювали їм дирижаблі, які бомбили Лондон. Після цього він став незамінним наповнювачем усіх повітроплавних апаратів.

Гелій, продаж якого здійснюється для різних сфер діяльності, сьогодні найбільш затребуваний у розважальній та рекламній сфері. Яскравим прикладом є його застосування для кульок, що застосовуються у розважальній сфері, а також для аеростатів.

Гелій у балонах

Гелій у повсякденному житті транспортується та зберігається у балонах на 40, 20, 10, 5 літрів. але популярними є 40 та 10 літрові балони. На малюнку нижче представлені характеристики.

Балони різної ємності для гелію

Але популярними є 40 та 10 літрові балони. На малюнку нижче представлені характеристики.

Характеристики балонів для гелію

У балоні об’ємом 40 літрів міститься 5,7 куб. м ~ 5700 літрів газу, а в балоні 10 л – 1,43 куб. м ~ 1430 літрів у нормальних умовах. Сподіваємось, тепер ви знаєте відповідь на запитання – що таке гелій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *